Kantonalno takmičenje iz engleskog jezika

Na Dan šale englezima je bilo najmanje do šale. Toliko da su i zaboravili da je 1. april i da je red ‘čestitati’ ga najbližima na prigodan način. Uzalud su odvezala-ti-se-pertla i eto-ti-nešto-na-nosu skakale oko dječijih glava, drale se i mahale rukama pokušavajući privući njihovu pažnju. Djeca su imala druge brige: Tenses, Reported speech, Conditionals, Articles i ostale zavrzlame koje su punile dječije glave i pokušavale ih zbuniti.
Međutim, možemo sa ponosom ustvrditi da našu djecu nije baš lako izbaciti iz kolosijeka. U odsudnim trenucima su hladni i proračunati, kao pravi profesionalci. Mi, nastavnici i voditelji, iako smo znali koga vodimo, bili smo veoma pozitivno iznenađeni i sa olakšanjem i ponosom smo dočekali rezultate takmičenja koji izgledaju ovako:
U klasi sedmih razreda, naš učenik Danijal Subašić je osvojio 8. mjesto, a u klasi osmih razreda, naša Emina Nurkić je osvojila 6. mjesto.

Šta reći? Djeca su osvojila vrlo visoke pozicije i pokazala da je naša škola u klasi sa najboljima.

Iskrene čestitke Emini i Danijalu i njihovim nastavnicima Azri i Zekerijahu.