Selma Džafić, Učenik generacije 2016/2017

Selma Džafić rođena je 5.10.2001. godine u Tuzli od oca Seada i majke Enese. Osnovno obrazovanje stekla je u Osnovnoj školi ”Čelić”. Selma je sve razrede završila sa odličnim uspjehom i primjernim vladanjem. Aktivno je doprinosila radu mnogih sekcija u školi: Dramske, Recitatorske, Literarne, Borbe protiv ovisnosti, te bila član dodatne nastave iz matematike, fizike,  hemije, historije. Tokom svog školovanja postizala je odlične uspjehe i rezultate u znanju iz pojedinih nastavnih predmeta, na raznim smotrama, konkursima, takmičenjima (općinskim, kantonalnim i federalnim). Bila je predsjednik odjeljenske zajednice u V i IX razredu. Aktivno je radila u Vijeću učenika škole u V i IX razredu. U IX razredu rukovodila je Vijećem učenika.Kao i svi dosadašnji učenici generacije, Selma je osvojila veliki broj diploma, pohvala i priznanja. Posebne rezultate Selma je postigla u sljedećim oblastima:

• VI razred-Matematika: I mjesto na općinskom i učešće na kantonalnom takmičenju.
  • VII razred-Matematika: I mjesto na općinskom, IV mjesto na kantonalnom, učešće na federalnom takmičenju.
  • VII razred – Historija: I mjesto na općinskom i učešće na kantonalnom takmičenju.
  • VII razred – Engleski jezik: III mjesto na općinskom takmičenju.
  • VIII razred – Matematika: I mjesto na općinskom i učešće na kantonalnom takmičenju.
  • VIII razred – Fizika: II mjesto na općinskom i učešće na kantonalnom takmičenju.
  • VIII razred – Odbojka: II mjesto na općinskom takmičenju.
  • IX razred – Matematika: I mjesto na općinskom i učešće na kantonalnom takmičenju.
  • IX razred – Fizika: I mjesto na općinskom i učešće na kantonalnom takmičenju.
  • IX razred – Hemija: II mjesto na općinskom i učešće na kantonalnom takmičenju.
  • IX razred – I mjesto na takmičenju učenika osnovnih škola po nazivom  ”IQ LIGA”.

Rezultati u stvaralaštvu:

• Specijalno priznanje iz oblasti literarnog i tehničkog stvaralaštva u okviru konkursa: ”Dobro je kad u životu za nešto se boriš, rukama stvoriš” na kantonalnom nivou.

Rezultati u vannastavnim aktivnostima:

• Nagrada ”Ponosni prijatelj knjige” Nastavničko vijeće i Menadžment kompanije ”Mrkaljević” Čelić za odlično učenje i primjereno vladanje u školskoj 2010/2011.
  • Mnobrojna priznanja stečena su u mektebskoj nastavi na općinskim i kantonalnim nivoima.

Selma nam je kazala da je u proteklih devet godina školovanja u našoj školi doživjela mnoge lijepe trenutke:

’Stekla sam dosta kvalitetnog znanja. I ovim putem se još jednom zahvaljujem svim nastavnicima na strpljenju i na prenesenom znanju. Također, upoznala sam mnogo prijatelja koji će mi zauvijek ostati u srcu. Provedeno vrijeme u ovoj školi će mi ostati u lijepom sjećanju. Svim učenicima poručujem da ništa nije nemoguće, samo treba imati volje. Ako se držite svog cilja, zasigurno ćete uspjeti.