Međunarodni dan osoba sa invaliditetom

Uz prisustvo učenika, roditelja, nastavnika, predstavnika lokalne zajednice, roditelja i učenika svršenika škole, budućnih i sadašnjih učenika u našoj školi obilježen je Međunarodni dan osoba sa invaliditetom.


Obilježavanje ovoga za nas značajnog datuma u našoj školi sastojao se iz dva dijela.
U prvom dijelu upriličen je kulturno-umjetnički program naših učenika i nastavnika, pročitan je referat o odgojno-obrazovnoj podršci učenicima sa razvojnim smetnjama u našoj školi.
Drugi dio bio je rezervisan za Okrugli stol na temu “Međunarodni dan osoba sa invaliditetom” sa diskusijom i zaključcima te nastupom uposlenika JZU Dom zdravlja Čelić, g. Ćosić Ervina.

Cilj obilježavanje bio je ukazivanje značaja pružanja svih vidova odgojno-obrazovne podrške osobama sa razvojnim smetnjama. Osim toga dan je i bio prilika za susret sadašnjih, bivših i budućih učenika i roditelja naše škole i razmjenu iskustava i nastavak saradnje.