IZVJEŠTAJ SA ODRŽANIH OPĆINSKIH TAKMIČENJA IZ HEMIJE, HISTORIJE I ISLAMSKE VJERONAUKE

Dana 17.2.2018. godine u JU Osnovnoj školi ”Čelić” u Čeliću održano je općinsko takmičenje iz Hemije i Islamske vjeronuake,  a u JU OŠ „Humci“ Humci je održano općinsko takmičenje iz historije.

Na provedenim takmičenjima učenici naše škole su zauzeli sljedeća mjesta.

Iz nastavnog predmeta HEMIJA su se takmičili učenici 9. razreda, a naši učenici su postigli sljedeće rezultate:

Tarik Mešić, prvo mjesto
Emina Nurkić, treće mjesto

Na kantonalno takmičenje se plasirao učenik Tarik Mešić.

Učenike za takmičenje je pripremao Fikret Okanović, nastavnik biologije i hemije.

Na općinskom takmičenju iz HISTORIJE naši učenici su postigli sljedeće rezultate:

Emina Junuzović, drugo mjesto.

Emina Junuzović se plasirala na kantonalno takmičenje.

Učenike za takmičenje je pripremao Damir Šadić, profesor historije.

Na općinskom takmičenju iz Islamske vjeronauke naši učenici su ostvarili sljedeći plasman:

kategorija učenika VIII-ih razreda:

Muhamed Halilović, treće mjesto

Harun Šadić, šesto mjesto

Edah Salihović, osmo mjesto

kategorija učenika IX-ih razreda:

Ajla Ibrišimović, treće mjesto

Ajla Kahrimanović, četvrto mjesto

Učenike za takmičenje su pripremali nastavnici Emir Grahić, profesor islamske vjeronauke i Jasmina Šadić profesor.

Svim učenicima i nastavnicima koji su ih pripremali za takmičenja upućujemo iskrene čestitke i želimo puno uspjeha na kantonalnim takmičenjima.