Purple day – podrška oboljelim od epilepsije

Znate li da je danas Ljubičasti dan?

Danas su učenici naše škole obilježili Ljubičasti dan, u svijetu poznat i kao Purple Day,  dan u boji lavande, koja je boja epilepsije, ali i simbolizira usamljenost, tako čest osjećaj oboljelih od ove bolesti, a za koje možemo učiniti nešto da se to promijeni. Barem to bilo samo odjenuti nešto ljubičasto. Učenici sekcije Prva pomoć rade na podizanju svijesti o epilepsiji i danas su pripremili ljubičaste trakice za svakog učenika i nastavnika.

Učenici od I do V razreda su sa svojim učiteljicama  pripremili plakate, ljubičaste ukrase, uredili panoe, napuhali ljubičaste balone  i obukli se u ljubičasto.

Mislimo da zaista treba da svi radimo na tome da se skinu predrasude sa oboljelih od dječije epilepsije, da im damo punu podršku, da znaju da nisu sami, da znaju da se bolest u velikom procentu da izliječiti i jednostavno da shvate da moraju živjeti s tom bolešću i da moraju upoznati ljude oko sebe.

Prilog pripremila Adisa Šadić

Širenjem znanja o epilepsiji, rušimo predrasude!