21.februar – Međunarodni dan maternjeg jezika

Prigodnim programom u duhu očuvanja bošnjačke kulture učenici naše škole skupa sa svojim nastavnicama bosanskog jezika i književnosti Mersihom Šadić i Tahirom Konjić obilježili su Dan maternjeg jezika.

Prisutni su imali priliku da čuju zanimljive kraće odlomke iz romana ,,Miris đula” i eseja ,,Riječi moga srca”, ali i da uživaju u muzičko-scenskom  nastupu  učenika.

Nakon kraćeg osvrta na historijat obilježavanja Dana maternjeg jezika, najavljena je dobrodošlica našem gostu, piscu iz našeg zavičaja Zijadu Konjiću koji je predstavio sebe i svoj roman “Miris đula.”

Mnoštvo zanimljivih detalja iz svog romana učenicima naše škole ispričao je književnik Zijad Konjić, a znatiželjci su ga obasuli pitanjima. Našem gostu Zijadu Konjiću zahvaljujemo se na divnom druženju i doniranim knjigama za našu školsku biblioteku, te mu želimo još mnogo uspjeha na književnom polju.