Literarni konkurs povodom Međunarodnog dana maternjeg jezika

U četvrtak, 21.2.2019., u prostorijama JU Gradske biblioteke u Čeliću obilježen je Međunarodni dan maternjeg jezika. Organizator je bila JU MSS Čelić, a u programu su učestvovale sve škole sa područja Općine Čelić. Naša škola predstavila se recitacijom “Pismo učitelju”, koju su izvele učenice Vb razreda, Rialda Junuzović i Zejda Junuzović, i literarnim radom “Čuvaj, rode, blago svoje”, čija je autorica učenica IXa razreda Ajla Čokić.
Naše učenice, učesnice programa, priremale su učiteljica Murisa Ćehajić i nastavnica Mersiha Šadić. Žiri koji je bio zadužen za odabir i procjenu radova pristiglih na literarni konkurs povodom Međunarodnog dana maternjeg jezika istakao je da su svi radovi podjednako dobri, te da su svi učenici osvojili prvo mjesto. Među njima je i naša Ajla Čokić, kojoj je tom prilikom uručena zahvalnica.