Druženje sa književnikom Šimom Ešićem

U okviru obilježavanja Oktobra mjeseca knjige, našu školu je posjetio i u goste nam došao bosanskohercegovački dječiji pjesnik za djecu, dramski pisac, pripovijedač i novinar, čika Šimo Ešić. Njegova djela su obavezan dio školskih lektira i prevedena su na nekoliko svjetskih jezika. U petak, 18. oktobra 2019. godine, naša djeca su pripremila kulturno-umjetnički program dobrodošlice za našeg gosta, te su imala priliku družiti se sa piscem, slušati njegove misli, književne priče, savjete i preporuke iz njegovog bogatog književnog stvaralaštva – dugog čitavih 50 godina. Mi našem piscu Šimi Ešiću čestitamo na ovome bogatom književnom iskustvu i želimo mu da još mnogo, mnogo godina piše najljepše književne priče za djecu.