Amar Abdurahmanović

Amar Abdurahmanović, učenik generacije za školsku 2014./2015. godinu.

Amar Abdurahmanović rođen je 19.1.2001. godine u Brčkom, općina Brčko, država Bosna i Hercegovina od oca Džemala i majke Amele. Osnovno obrazovanje stekao je u Osnovnoj školi ”Čelić” u Čeliću, broj matične knjige 2/203. redni broj u registru 1.

Razrede od I-IX završio je sa odličnim uspjehom i primjernim vladanjem. Aktivno je doprinosio radu sportskih sekcija u školi, te bio član dodatne nastave iz biologije, njemačkog jezika, matematike i islamske vjeronauke.

Tokom svog školovanja postizao je odlične uspjehe i rezultate u znanju iz pojedinih nastavnih predmeta, na raznim smotrama, konkursima, takmičenjima (općinskim, kantonalnim i federalnim).

Bio je predsjednik odjeljenske zajednice u III, IV, V, VII, VIII, i IX razredu. Aktivno je radio u Vijeću učenika škole u V i IX razredu. U IX razredu rukovodio je Vijećem učenika.

Kao i svi dosadašnji učenici generacije, Amar je osvojio veliki broj diploma,  pohvala i priznanja, a posebne rezultate je postigao u sljedećim oblastima:

• VI razred-Matematika: I mjesto na općinskom i učešće na kantonalnom takmičenju
  • VI razred-Misli mine: III mjesto-ekipno na općinskom takmičenju
  • VI razred-Fudbal: III mjesto-ekipno na općinskom takmičenju
  • VII razred-Matematika: učešće na općinskom takmičenju
  • VII razred-Historija: II mjesto na općinskom i učešće na kantonalnom takmičenju
  • VIII razred-Geografija: I mjesto na općinskom i učešće na kantonalnom  takmičenju
  • VIII razred-Matematika: I mjesto na općinskom i učešće na kantonalnom  takmičenju
  • VIII razred-Fizika: III mjesto na općinskom takmičenju
  • VIII razred-Biologija: učešće na općinskom  takmičenju
  • IX razred-Fizika: II mjesto na općinskom takmičenju i učešće na kantonalnom takmičenju
  • IX razred-Matematika: II mjesto na općinskom i učešće na kantonalnom takmičenju
  • IX razred-Hemija: II mjesto na općinskom i učešće na kantonalnom takmičenju
  • IX razred-Fudbal: I mjesto-ekipno na općinskom takmičenju
  • IX razred-Košarka: I mjesto-ekipno na općinskom takmičenju
  • IX razred-Odbojka: II mjesto-ekipno na općinskom takmičenju

Rezultati u vannastavnim aktivnostima:

• Pohvala Nastavničkog vijeća 2010. i 2011. godine;
  • Zahvalnica BH Telekoma za učešće u najljepšoj sportskoj priči 2013. godine;
  • Diploma – najbolji igrač, kategorija predpioniri – I memorijalni turnir Avdić Šemsudin Šema 2015.godine

Amar nam je kazao da je njegovo školovanje proteklo u dobrom redu.

U toku školovanja imao sam uspone i padove, ali sve se na kraju dobro završilo”. Nastavnici i svi uposlenici škole uvijek su bili fer i korektni prema svakom učeniku. ”Nikada nisam imao problema u toku školovanja. Prošao sam kroz razna takmičenja, pohađao mnoge sekcije, družio se s prijateljima, a ujedno i vrijedno radio”. U Osnovnoj školi ”Čelić” sam  stekao mnoga prijateljstva i mnogo smo pomagali jedni drugima.  Mnogo sam sretan što sam  pohađao baš Osnovnu školu ”Čelić.