Hasen Zejćirović

Hasen Zejćirović, učenik generacije za školsku 2013./2014. godinu.
Zejćirović Hasen rođen je 15.11.1999. godine u Maoči, općina Brčko od oca Hazima i majke Senade. Osnovno obrazovanje stekao je u Osnovnoj školi “Čelić” u Čeliću, broj matične knjige 62/1. Razrede od I-IX završio je sa odličnim uspjehom i primjernim vladanjem. Aktivno je doprinosio radu sljedećih sekcija u školi: Građevinska, Civitas, Svjesnost o postojanju mina, Prva pomoć.

Tokom svog školovanja postizao je odlične uspjehe i rezultate u znanju iz pojedinih nastavnih predmeta, na raznim smotrama, konkursima te općinskim, kantonalnim i federalnim takmičenjima.
Kao i svi dosadašnji učenici generacije, Hasen je osvojio veliki broj diploma, pohvala i priznanja.

Posebne rezultate Hasen je postigao u sljedećim oblastima:

• Smotra naučno-tehničkog stvaralaštva mladih TK – I mjesto i učešće na federalnom takmičenju
  • Matematika – IV mjesto na kantonalnom  i učešće na federalnom takmičenju
  • Fizika – V mjesto na kantonalnom takmičenju  i učešće na federalnom takmičenju
  • Svjesnost o postojanju mina – I mjesto na općinskom i učešće na kantonalnom takmičenju
  • Historija – I mjesto na općinskom i učešće na kantonalnom takmičenju
  • Prva pomoć – II mjesto na općinskom takmičenju
  • Civitas – II mjesto na općinskom takmičenju

Hasen nam je rekao da će mu provedeno vrijeme u Osnovnoj školi zasigurno ostati u lijepom sjećanju zbog društva i cijele atmosfere u JU OS “Čelić”. Takođe se zahvaljuje svim nastavnicima na strpljenju, kao i svim uposlenicima Škole za sve što su učinili za
njega. Budućim generacijama poručuje: “Ništa nije nemoguće, ako čvrsto vjerujemo u to! Nikada se ne treba porediti sa drugima u bilo kojem segmentu života, već sa samim sobom, u želji za stalnim napretkom.