Kahrimanović Semra

Semra Kahrimanović, učenik generacije za školsku 2014./2015. godinu.

Semra Kahrimanović rođena je 30.7.2000. godine u Maoči, općina Brčko od oca Alije i majke Mekside. Osnovno obrazovanje stekla je u Osnovnoj školi “Čelić” u Čeliću, broj matične knjige 138, redni broj u registru 12/1. Razrede od I-IX završila je sa odličnim uspjehom i primjernim vladanjem. Aktivno je doprinosila radu sekcija u školi: dramska, literarna, civitas, sekcija engleskog jezika, ekološka sekcija, prva pomoć.

Tokom svog školovanja postizala je odlične uspjehe i rezultate u znanju iz pojedinih nastavnih predmeta, na raznim smotrama, konkursima, takmičenjima općinskim, kantonalnim i federalnim. Bila je predsjednik odjeljenske zajednice u I, II, III, IV, V, VI i IX razredu. Aktivno je radila u Vijeću učenika škole u V i VII razredu. Kao i svi dosadašnji učenici generacije, Semra je osvojila veliki broj diploma, pohvala i priznanja. Posebne rezultate Semra je postigla u sljedećim oblastima:

• VII razred – Engleski jezik – osvojeno I mjesto na općinskom i učešće na kantonalnom takmičenju
  • VII razred – Matematika – osvojeno I mjesto na općinskom i učešće na kantonalnom takmičenju
  • VIII razred – Engleski jezik – osvojeno I mjesto na općinskom i učešće na kantonalnom takmičenju
  • VIII razred – Matematika – osvojeno II mjesto na općinskom i učešće na kantonalnom takmičenju
  • VIII razred – Prva pomoć – osvojeno II mjesto, ekipno na općinskom takmičenju
  • IX razred – Engleski jezik – osvojeno I mjesto na općinskom takmičenju
  • IX razred – Engleski jezik – osvojeno V mjesto na kantonalnom takmičenju
  • IX razred – Matematika – osvojeno I mjesto na općinskom i učešće na kantonalnom takmičenju
  • IX razred – Civitas – osvojeno I mjesto, ekipno na općinskom i učešće na kantonalnom takmičenju
  • VIII razred – Literani konkursi: “Dani odbrane Čelića” II mjesto na općinskom takmičenju
  • VII razred – “Dani kulture Čelić” I mjesto na općinskom takmičenju
  • VI razred – “Dani kulture Čelić” III mjesto na općinskom takmičenju.