Donacija laptopa za školu

Naša škola je odnedavno bogatija za šest modernih laptop računara.

Ova donacija je dio aktivnosti UNICEF-a i USAID-a u okviru projekta koji ima za cilj pružanje hitne podrške najkritičnijim sistemskim funkcijama. U partnerstvu sa nadležnim obrazovnim institucijama UNICEF i USAID su isporučili laptop računare za 25 škola Tuzlanskog kantona u vrijednosti od 108.000 USD.

Dr. Rownak Khan, šefica predstavništva UNICEF-a u BiH, je prilikom svečane primopredaje istakla:

Potreba za kontinuiranim ulaganjem u ICT ostaje i UNICEF će nastaviti sa svojim naporima u partnerstvu sa vlastima i privatnim sektorom, kako bi se poboljšao pristup kvalitetnom, inkluzivnom obrazovanju za svu djecu u Bosni i Hercegovini. Čestitam ministru Omeroviću na spremnosti da brzo apsorbuje razvijene resurse i radujem se razvoju više partnerstava u Tuzlanskom kantonu, što će rezultirati sa više djece sa boljim pristupom digitalnim resursima i kvalitetnim obrazovanjem.

Naša škola zahvaljuje UNICEF-u, USAID-u i uključenim obrazovnim institucijama na ovoj prijeko potrebnoj donaciji.